Hakkımızda

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) kuruldugu 1993’ten bu yana ülkenin ve toplumun ortak refahı ve bunun gerektirdigi üretim, hukuk ve ahlak düzeninin kurulması yönünde, gönüllü hizmetler ve projeler yürüten bir vakıftır.

Hakkında daha genis bilgierin www.tovak.org adresli siteden edinilebilecek olan TOVAK’ ın hizmetleri arasında yoksul bölgelerde egitim kosullarının iyilestirilmesi ve gelismis kent okullarından köy okullarına bilgi ve belge destegi saglanması gibi projeler bulunmaktadır.

TOVAK bünyesinde kurulmus olan Uygarlık Ahlakı ve Inanç Arastırmaları Enstitüsü (UYAK) toplum hayatımızda ortaya açıkan ve ahlaki degerlerimizde yıpratıcı etkiler yaratan, pek çogumuzun yalnızca gözlemlemekle yetindigi sorunları, dogru bir sekilde tespit etmek, çözüm üretmek, medeniyetler dünyasındaki kendi kültürüne iliskin anlamlı yeri olusturmak ve bu yolla insanlıga katkıda bulunmak ve etik sorgulayısın ve insanlık onuruna yakısan bir tarzın gerçeklesmesini saglamak amacıyla yola çıkmıstır.

Toplumsal planda gittikçe mevzi kazanan fanatizm, tahammülsüzlük, nefret söylemi gibi buhran kaynaklarını azaltmaya yönelik çalısmalar yapmak; dar kalıplar içinde ve farklı görüslere kapalı bir anlayısla degil, her kesimin kendisini içinde bulacagı bir üst dil ve ortak bir üslup anlayısıyla meseleleri ele almayı amaçlamaktadır.

Bu amaç dogrultusunda, temel etik ilkelere sahip ve bu ilkelere uyumlu eylemler gerçeklestirebilen “yasam bilgeligi” denilebilecek tarzda yasayan bireylerin yetismesine katkıda bulunmayı hede emektedir.

Enstitü, böyle bir toplumun olusmasında üzerine düsen sorumlulugun farkında olarak ve uygarlık ahlakı ve inanç vurgusunu temele alarak, sorunlara çözümler üretmek üzere, felsefecilerden ilahiyatçılara, psikologlardan sosyologlara, siyaset bilimcilerden tarihçilere kadar uzanan genis ve seçkin bir uzman kadro bir araya gelmistir.

Enstitünün Programları ve çalısmaları, ülkemizin güzide isimlerinden olusan Bilim ve Danısma Kurulu tarafından belirlenmektedir.


BİZİ TAKİP EDİN

Tovak Uyak Facebook
Tovak Uyak Twitter
Tovak Uyak Google Plus

HABERDAR OLUN

E-posta listemize kayıt olarak güncellemelerimizden ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN!